دارنده جواز کسب از اتحادیه آسانسور کشوری

دارای پروانه طراحی و مونتاژ از وزارت صنعت ، معدن و تجارت

عضو رسمی انجمن تخصصی صنایع همگن آسانسور و پله برقی استان البرز

آسانسور بیمارستان

آسانسور بیمارستان

آسانسورها در بیمارستان ها دارای دو نوع کارکرد عمده هستند:

  1. آسانسورهای حمل بیمار که در این آسانسورها و ترولی های مواد یا وسایل جابه جا می شوند
  2. آسانسورهای جابجایی کارمندان و عیادت کنندگان

از آسانسور بیمارستانی در مراکز درمانی و مراکز نگهداری از سالمندان و معلولین استفاده می‌گردد. ابعاد کابین آسانسور بیمارستانی با توجه به نیاز طراحی شده و معمولا در طراحی آن‌ها استانداردهای لازم جهت محیط های بیمارستانی (از لحاظ بهداشتی و کاربری) لحاظ می‌گردد.

ابعاد مفید آسانسورهای بیمارستانی

ابعاد مفید کابین آسانسور

ابعاد مفید کابین آسانسور

آسانسورها در بیمارستان های مرتفع از ابزار حیاتی در جریان جابه جایی مناسب عمومی هستند و باید به طور مناسبی انتخاب و در محل صحیحی مستقر شوند. آسانسورهای بیمارستانی به جز جابه جایی مناسب مسافرین باید بتوانند در ساختمان تخت بیمار را از طبقه ای به طبقه ای دیگر جا به جا کنند.

یک طراح آسانسور و کارشناس ترافیک آسانسور باید از نحوه و طرز کار یک بیمارستان و همچنین حرکت و ارتباط بخش های آن با یکدیگر اطلاع کافی داشته باشد . تعداد کارمندان و کارکنان هر سیکل کاری در شبانه روز، عیادت کنندگان را در محاسبات مورد دقت قرار دهد و نیز موقعیت بخش ها، درمانگاها را کاملاً در طرح ببیند.

از دیگر مواردی که باید مد نظر قرار داد نحوه توزیع غذا، تخلیه مواد زاید، انتقال لباس های چرک و تمیز، خروج و ورود بیماران اورژانسی و حتی بارگیری وسایل به داخل بیمارستان می باشد، زیرا جدا کردن آسانسورهای تخت بیماربر از عیادت کنندگان و کارمندان مهم بوده و لذا از احتمال انتقال امراض واگیردار به بیماران و یا بالعکس جلوگیری به عمل می آید.

به دلیل استفاده مکرر و بسیار زیاد از آسانسور در مراکز درمانی و بیمارستان در طی تمام شبانه روز توصیه می شود از مرغوب ترین استیل ها و شستی های آسانسور استفاده گردد تا  این آسانسور ها عمر مفید بیشتری را داشته باشند و هزینه های نگهداری آن ها کاهش یابد. کارشناسان فروش مدیــا MEDIA همواره پنل برلیان را به مراکزی همچون بیمارستان ها و هتل ها توصیه می کنند چرا که مقاومت و دوام مثال زدنی این پنل ها موجب رضایت کارفرمایان شده است.

باید توجه داشت که به دلیل ابعاد بزرگ آسانسور های بیمارستانی و شلوغی این آسانسور ها بهتر است از نمایشگر و کلید های سایز بزرگ استفاده گردد. کلید های Big Size مدیا و یا کلید های شفر آلمان مناسب ترین گزنه برای شستی های آسانسور می باشد. همچنین نمایشگرهای R500, B300 به جهت سایز بزرگ نمایش اعداد هماهنگی خوبی با کابین های بزرگ بیمارستانی دارند و موجب رضایت عیادت کنندگان از بیماران هنگام استفاده از آسانسورهای شلوغ بیمارستان ها می باشد.
استفاده از یک سردرب در داخل کابین نیز راهکاری مناسب است که برخی سازندگان کابین از آن استفاده می کنند.

به دلیل اهمیت پاکیزگی و عفونی بودن محیط های بیمارستانی و مراکز درمانی توصیه می شود از استیل های نانو در این آسانسورها استفاده گردد و که هیچ گونه آلودگی و کثیفی را جذب نمی کند. این استیل ها قابل سفارش در پنل های مدیــا MEDIA می باشد و همواره به مورد توصیه کارشناسان فروش مدیا برای آسانسور های بیمارستانی بوده است.

استفاده از “پلاک راهنمای طبقات” یک کار هوشمندانه برای آسانسور های بیمارستانی می باشد که موجب رفع سردرگمی عیادت کنندگان و بیماران در مراکز درمانی می شود.

کلید M105 همراه با پلاک مشخصات طبقات

در قوانین جدید هر نوع ساختمانی که احتمال دارد افراد معلول با صندلی چرخدار عبور و مرور نمایند بایستی به آسانسور تخت بر مجهز گردد.

آسانسور های بیمار بر بیمارستان با توجه به نوع کاربری خاصی که دارند و از آنها جهت جابه جایی تخت های بیمارستانی استفاده می شود که ابعاد آنها بزرگ است باید همه ازنظر ابعاد کابین و هم ازنظر سیستم های موتورخانه ای دارای استانداردهای مخصوص باشند. این نوع آسانسورها باید از نظر ابعاد کابین این ظرفیت را داشته باشد که حداقل یک تخت بیمارستان  ویک پرستار در کنار آن، در کابین آسانسور جای گیرند.

در مراکز درمانی و بیمارستان حداقل یک آسانسور برانکارد بر با دسترسی آسان باید وجود داشته باشد و در دو نوع برانکارد بر و تخت بر ساخته می شود.

از دیگر ملزومات یک آسانسور بیمارستانی استفاده درست از انواع اکسسوری ها در آسانسور می باشد. این که فقط پزشکان و پرستاران اجازه دسترسی به برخی طبقات داشته باشند و از ورود سایرین به این طبقات جلوگیری شود بارزترین مثال از به کارگیری اکسسوری ها می باشد . در شرکت تولیدی مدیــا MEDIA اکسسوری هایی با بیش از ۵۰۰ تگ دسترسی ارائه می گردد که مناسب ترین گزینه برای مراکز درمانی و بیمارستان ها به شمار می رود (VAX204 )

بیمارستان ها دارای تعداد زیادی دستگاه آسانسور می باشند که باید به نحوی مدیریت گردند که تا ترافیک تردد افراد و همچنین حرکت آسانسور ها به شکلی بهینه صورت گیرد. برای این منظور استفاده از Destination Control ها در شستی های طبقات باید مورد توجه قرار گیرد.

×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× پشتیبان